Asus MeMO Pad HD7 incelemesi – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Asus MeMO Pad HD7 incelemesi

Kutu içeriğini bir önceki yazımda sizlere sunduğum Asus MeMO Pad HD7 tableti ilk elimize aldığımız zaman piyasada bulunan diğer tabletlerden görsel olarak farklı olmamakla beraber ucuz bir tablet hissi veriyor. İlk izlenim olarak görsellik açısından değerlendirmem gerekirse MeMO Pad HD7’ye olumsuz not verebilirim ama diğer özellikleri açısından bu olumsuzluğu unutacağınıza eminim.

Yazının altında tüm teknik özellikleri zaten vereceğim, fakat ince ince incelemektense bence asıl önem arz eden son kullanıcıların, yani sizlerin ilk elinize aldığınızda bu tabletle neler yapabileceğinizi ve kullanımının nasıl olduğu konusunda başlıklar halinde sizleri bilgilendirmenin daha iyi olacağını düşünüyorum.

TASARIM

Giriş metninde de belirttiğim üzere cihazın tasarımına olumsuz yaklaştım. Bunun birçok nedeni var ve en önemli nedeni ise tuşların tabletteki yeri bazı kullanımlarda tuş kullanımını kısıtlıyor. Örnek vermek gerekirse tableti düz koyduğunuzda tuşa ulaşabilmek için tableti kaldırmanız gerekiyor.

Bir diğer nedenide tabletin arkasındaki kullanılan malzeme tableti ucuz tablet gibi hissettiriyor ve çizilme konusunda da aşırı hassas bir yapıya sahip. Bu nedenle MeMO Pad HD7 tasarım konusunda bana göre yetersiz. Bunun nedeninide tabletin ucuz olmasına bağlıyorum, illaki tableti ucuz yapmak için biryerden kesinti yapmak gerekir. Asus anlaşılan bu kesintiyi tasarım ve kullanılan malzemeden çıkarmış.

YAZILIM

ANDROID 4.2.1 Jelly Bean sürümü ile kullanıcı ile buluşan MeMO Pad HD7 piyasada var olan android sürümleri ile birlikte gelen son özellikleride içerisinde barındırıyor.

Asus bununla beraber bu ürünün içeriğine kendi geliştirdiği bazı uygulamalarıda eklemiş. Bunların başında yapılacak işlerinizi takip edebileceğiniz Asus To Do, resimlerinizle slayt tarzı hikayeler oluşturabileceğiniz Asus Story, Android’in kendi fotograf görüntüleme yazılımını daha güzel hale getiren albümler şeklinde gösterebileceğiniz Asus Studio, kendi grafiklerinizi eğlenceli şekillerle tasarlayabileceğiniz Asus Artist,  ses yapılandırması konusunda yardımcı yazılım olan Audio Wizard, ekran yapılandırması konusunda yardımcı yazılım olan Asus Splendid ve Asus’un kullanıcıları için geliştirdiği 5GB alan sağlayan bulut uygulaması Asus Web Storage uygulamaları tabletle birlikte sizlere sunuluyor.

PERFORMANS

Normal yazılımları kullanırken herhangi bir kasma yada kapanma sorunu yaşamadım ancak her cihazda olduğu gibi bazen yazılımlardan oluşabilecek sorunlar nedeniyle uygulamanın kendini durdurması olabiliyor. Oyun olarak performans değerlendirmesini Real Racing 3 ve Angry Birds Star Wars 2 oyunlarını test ettim ve performans olarak etkilendiğimi söylemem lazım.

Kasılma ve donma neredeyse sıfırdı. Özellikle Real Racing 3 te kasılma bekliyordum ancak dediğim gibi nerdeyse hiç kasmadı. Oyun oynarken dikkat ettiğim bir şeyde ısınma problemiydi ancak diğer cihazlara nazaran kullanıcıyı rahatsız etmeyen bir ısınma mevcut.

KAMERA

Asus’un geliştirdiği Nexus 7’nin bile sadece ön kamera ile sunulduğunu düşünürsek Asus MeMO Pad HD7’nin 1.2 MP ön kamerası ve 5MP arka kamerasının bulunması şaşırtıcı derecede güzel bir özellik. Kamerayı pek test etme gereği duymadım o yüzden bir normal ve bir yakın çekim olmak üzere iki çekim yaptım ve sonuç olarak çekimler oldukça güzel ve detaylı. (2580x1920px)

DONANIM

Quad-Core (4 çekirdekli) 1..2Ghz Corex A7 işlemciye sahip olan Asus MeMO Pad HD7, PowerVR SGX 544MP grafik işlemcisine 1GB Ram ve 16 GB dahili hafızaya sahip. Hafızayı MicroSD kart kullanarak 32GB yapabiliyorsunuz. Bluetooth 4.0 ve WLAN 802.11 b/g/n kablosuz bağlatıya sahip olan tabletimizde 10 saate kadar kullanıma olanak sağlayan 15Wh Lityum polimer batarya mevcut.

EKRAN

7” LED Backlight WXGA (1280×800) Çoklu dokunmatik (10 parmak) ekrana sahip olan Asus MeMO Pad HD7’de ek olarak IPS panel bulunmakta. IPS Panel sayesinde cihaza 170 derecelik açıyla kullanabilirsiniz.

SES

Çift çıkış ses donanımına sahip olan Asus MeMO Pad HD7 açıkça söylemem gerekirse bu konuda benim gördüğüm  tabletler arasında en iyi ses çıkışına sahip. Oyunlarda olsun, müziklerde olsun oldukça güzel ve yüksek bir ses düzeyi mevcut. Sesli ortamlarda bile baskın bir ses düzeyine sahip.

Teknik Özellikler

Son Söz ;

Tasarım olarak bir kere daha tablete eksi not verdiğimi söylemeliyim ancak diğer teknik özellikleri ile göz kamaştıran ve bu özelliklere rağmen ucuz bir ürün olan  Asus MeMO Pad HD7 bütçenize dokunmayacak şekilde alınabilir bir tablettir. Normalde ucuz ürünlere fazla bişey beklemeyin denir ancak bu üründen fiyatına göre yüksek performans bekleyebilirsiniz.

2 yorumlar On Asus MeMO Pad HD7 incelemesi

 • kesinlikle asus almayın!!!! hele bu tableti asus memo hd 7 hiç ama hiç almayın…

  yaklaşık 4 yıldır android dunyası içerisindeyim. kullandığım cihazların, destek verdiğim cihazların haddi hesabı yok.
  22/01/2014 tarihinde derin bilgisayardan faturalı 2 yıl garantili aldım. tablet bir hafta sonra. hafif bir sarsıntıda ekran kesmeye başladı…
  muşteri hizmetleri görüştüm. wipe data yapmamı önerdiler. gönderip göndermeme arasındayken, akabinde hafıza kartı takmak istedim. baktım kartı görmüyor. başka telde deniyorum görüyor. kart yuvasına bıraz dıkkatlı baktıgımda kart full içine göçmüş. o şekilde duruyor. cihazı ters çeviriyosun kart eline düşüyor. cihaz cahili değilim. bir gariplik olduğunu hissettim. tekrar aradım bize gönderin dediler. hafıza kartında özel bilgilerimin olduğunu söyledim. herhangi bir silinmeye karşı garanti veremiyoruz kartınızı çıkarın öyle gönderin dendi. belgeyi okudum ordada belirtmişler bilgi güvenliğinden sorumlu değiliz diye. bende çıkardım kartı o şekilde gönderdim…
  ayrıca ayıplı malın 30 gün içerisinde değişimi yapılmaktadır. diye yazıyor garantide.
  11/02/2014 te kargoya verdim.
  bugun itibari ile bir alo geldi. cihazınızın tamirat bedeli 350 tl dir diye. yahu ben bunu faturalı vergisi ödenmiş 10 gun önce 290 a aldım nasıl olur. yapılan açıklamaya bakar mısınız.
  hafıza kartı bölümü yerinden çıkmış. bu kullanıcı hatasıdır. dolayısıyla cıhaz garanti kapsamına girmiyor. sarsıntı anında ki kesilmeye bakamayız. çıldırdım. ve dedim alttan alayım aman, dedikçe baktım azar işitmeye başlıyorum kapattım hemen.
  ardından müşteri hizmetlerini arayayım bu kabalığın bu umarsamaz nedenini sorayım ,,, o insan çok sinirli. konuştuğum kişi. böyle bişeyle hayatımda karşılaşmadım. bu kadar mı ilgisiz olur. ne diyor ne anlatıyorsam anlamıyor. servistekiler öyle dediyse öyledir. diyor başkada bişey demiyor.

  aldığım yeri aradım bi takım bilgiler aldılar size döneceğiz dediler.

  şimdi nemi yapacağım.
  şikayet var com la başlayacağım. üyesi olduğum bütün android platformlarına yazacağım durumu… ıkı günde bir bu sayfaya gelip bu yazıyı kadar hergun yazacağım…
  ardından tüketici hakları hakem heyetine başvurmak. dava açacam elimden ne gelirse onu yapacam.

  sizlerin yorum ve fikirleri ışığında ne yapmam gerekiyorsa onu.

  insanlar bu paraları kolay kazanmıyorlar…

 • la… asus bunun asus memo 10 aldim tam 280 euro verdim haram olsun verdigim para.tabletin 3 eksi tarafi var 1wifi 3 metreden cekmiyor 2dokunma ve algilama hic iyi degil kafasina göre takiliyor. googleye yazi yazdirmiyor inanin gercekten yazi yazmak icin browseri açmam kapatmam lazim kafayi yemek üzereyim. 3 servisi bir b.ka yaramiyor adamlar sizi kaziklamis kurtulmuslardir onlari ilgilendirmez. la.. asus kesinlikle markayi almayin .verdigim paraya aciyorum .yil 2014 ve 3 metreden wifi cekmiyor adamlara cekmedigini resmini yolladim tenezul edip cevap vermediler ..

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz