“365 Gün Atatürk” Takvimi Dijital Ortamda – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

“365 Gün Atatürk” Takvimi Dijital Ortamda

Her gün Atatürk’e ait güzel bir arşiv fotoğrafı ile Atatürk’ün hayatında o güne dair bilgilerin yer aldığı “365 Gün Atatürk” takvimi artık cep telefonlarından ve tabletlerden de takip edilebilecek. “365 Gün Atatürk” takviminin tüm cep telefonu ve tabletlere uygun aplikasyonuna, 22 Ocak itibariyle App Store, Google Play ve Windows Marketplace üzerinden ulaşılabiliyor.

 

365 Gün Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’e adanmış bir takvimdir. Araştırmacı-yazar Mehmet Altun tarafından hazırlanan belgesel niteliğindeki takvimin her yaprağı, arşivlerden seçilmiş bir fotoğraf eşliğinde Atatürk’ün askeri-siyasi hayatı, reformları, yaptığı konuşmalar, hobileri, yurt gezileri ve ailesiyle ilgili makale ve anekdotlar içeriyor.

Apple, Android ve Windows cihazları için hazırlanan ücretsiz aplikasyon sayesinde, kullanıcılar her gün farklı bir fotoğraf ve içerikle Atatürk’ü daha yakından tanıma fırsatı bulabilecek.

[picasaView album=’365GunAtaturk’ instantview=’yes’]

7’den 70’e geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz

Aplikasyonun geliştirilmesi ve takvimin içeriğinin oluşturulmasında maddi destek sağlayan duayen işadamı Feyyaz Berker, 365 Gün Atatürk takvimi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin erken dönemine ışık tutan bu yepyeni aplikasyon ile 7’den 70’e geniş kitlelere ve özellikle öğrencilere ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Berker, “Atatürk hakkında önemli bir çalışma olan ve ücretsiz sunulan bu takvimin, herkesin her an yanında bulunacak bir kaynak olarak beğenileceğini ümit ediyorum. Ulu Önder Atatürk, tüm dünyada, insanlık tarihine yön veren büyük liderlerden biri kabul edilmektedir. 365 Gün Atatürk takvimi, bu büyük liderin yaptıklarını daha yakından tanıyabilmeniz için hazırlanmıştır” dedi.

365 Gün Atatürk aplikasyonu 22 Ocak Çarşamba günü itibariyle App Store, Google Play ve Windows Marketplace üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz