Windows 10 Çevrimdışı haritaları internetsiz PC’ye aktarma – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Windows 10 Çevrimdışı haritaları internetsiz PC’ye aktarma

Ofis bilgisayarınız da internet olmayışı nedeniyle bazen haritaya ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda internet olan bir bilgisayardan ihtiyacımızı gidermemiz gerekiyor. Windows 10 ile gelen Offline Maps uygulaması ile bir nebze de olsa ihtiyacımızı karşılar nitelikte ancak çevrimdışı kullanılacak haritaları yine internetten paket halinde indirmek gerekiyor. Bu durumda maalesef yine internete ihtiyaç duyuluyor.

Fakat internete bağlı olmayan windows 10 yüklü bilgisayarlara da çevrimdışı kullanılmak üzere harita paketini yüklemek konusunda yaptığım araştırma sonucunda indirilen harita paketlerini genel olarak aşağıda yönlendirilen klasöre attığını keşfettim. Bu bazen farklı klasörlere de atılabilir miş. Fakat genel olarak harita dosyaları aşağıdaki klasörde bulunuyor. Dipnot olarak bu gizli bir klasördür. Öncelikle gizli dosyaları görünür hale getirmek gerekiyor.

C:\Program Data\Microsoft\MapData

Bu klasör içeriği indirilen çevrimdışı haritaların paket dosyalarını barındırıyor. MapData klasörünü farklı bir Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayara kopyalarsanız (tabi aynı yerdeki mapdata klasörüne) internete bağlı olmayan diğer bilgisayarınızda da indirilen çevrimdışı haritaları kullanabiliyorsunuz.

Sürüm olarak benim denediğim Windows 10 Pro sürümüdür. Belki sürümlerde farklılıklar gösterebilir lakin genel olarak teknik bu diyebilirim. Umarım işinizi görür.

İyi gezmeler smile

1 yorumlar On Windows 10 Çevrimdışı haritaları internetsiz PC’ye aktarma

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz