Samsung, Android güncelleme sorunlarıyla boğuşuyor – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Samsung, Android güncelleme sorunlarıyla boğuşuyor

Samsung kullanıcılarının merakla beklediği Android 4.3 güncellemesi şirketin popüler modellerine gelmeye başladı ama çeşitli sorunları da beraberinde getirerek. Türkiye’de şu anda en popüler akıllı telefon markası olan Samsung sahiplerinin uzun zamandır heyecanla bekledikleri Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi başladı ama hem güncellemenin kapsamı, hem de neden olduğu iddia edilen sorunlar yüzünden işler pek de yolunda gitmedi.

Elbette ileride bu konuda bir strateji değişikliği olabilir ama Samsung, Android 4.3 güncellemesini ilk etapta sadece Note 2, Galaxy S3 ve Galaxy S4 ile S4 Mini marka cihazlar için veriyor. Bu karar Türkiye’de en çok da geniş kitleler tarafından satın alınmış olan ve uzun zamandır herhangi bir güncelleme almayan Galaxy S3 Mini hayranlarını üzdü.

Güncelleme S3’te sorunlara yol açtı

Samsung’un yeni çıkan akıllı kol saati Galaxy Gear desteğiyle birlikte gelen Android 4.3 güncellemesinin gelmeye başladığı cihazlardan biri olan Galaxy Note 2‘de ciddi bir sorun yaşanmazken, güncellemenin Galaxy S3’e gelmeye başlamasıyla birlikte küçük bir kıyamet de koptu. Zira yabancı teknoloji basınında çıkan haberlerde güncellemeyi alan birçok kullanıcının pil ve performans sorunları yaşadığı ve bu sorunların bir hayli yaygın olduğu belirtildi. Öyle ki Samsung’un İngiltere’deki genel merkezi resmi bir açıklamayka güncelleme dağıtımının geçici bir süre için durdurulduğu ve Samsung’un bu sorunlarla yakından ilgileneceği kamuoyuna duyuruldu.

Yine geçtiğimiz günlerde başlayan ve ülkemizde de birçok kullanıcının heyecanla beklediği Gakaxy S4 güncellemesinin de tamamıyla sorunsuz olduğu söylenemez. Henüz S3 kadar büyük şikayetlere neden olmasa da, Galaxy S4 sahibi bazı kullanıcıların Android 4.3 güncellemesinden sonra kablosuz bağlantı kurmakta sorun yaşadıklarına ilişkin haberler son zamanlarda artmaya başladı.

Teknoloji dünyasını ve mobil sektörü yakından tanıyanlar, söz konusu sorunları Samsung’un güncelleme için aceleci davranıp, yeterli test ve denemeleri yapmadan bunları piyasaya sürmüş olmasınja bağlıyorlar. Bunun nedeni olaraksa Güney Kore şirketinin özellikle Galaxy Gear desteğini üst düzey cihazlarına bir an önce getirerek akıllı saat satışını artırmak istemesi gösteriliyor.

Android 4.4 güncellemesinin takvimi sızdı

Diğer yandan Android 4.3 güncellemesini alanlar şimdi de Google’ın yakın zaman önce tanıttığı Android’in son sürümü olan Android 4.4 KitKat güncellemesini beklemeye başladılar. Bu konuyla ilgili olarak Samsung’tan henüz bir açıklama yapılmış değil ama Samsung’dan sızdırıldığı iddia edilen bir belgeye göre, Galaxy S4 ve Note 3 için Android 4.4 güncellemesi 2014 Ocak ayında başlarken; S3 ve Note 2 sahipleri aynı yılın Mart-Nisan aylarını beklemek zorunda kalacaklar.

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz