Resimlerinize .htaccess ile Hotlink Protection – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Resimlerinize .htaccess ile Hotlink Protection

Bazı internet sitelerinden kendi sitenizde yayınlamak için resim alırsınız ancak resmi sitenize eklediğinizde ise farklı bir imaj ile resmin size ait olmadığını yada resmin başka sitelerde yayınlamak için izin almanız gerektiğini belirten bir görsel çıkar. Aynı şekilde .htaccess yöntemi ile sizde sitenizde yayınladığınız resimlerin başka sitelerde gösterimini engellemek için yazının devamındaki uygulamayı kullnabilirsiniz. Aynı zamanda vereceğim linktende sitenize ait değerleri girerek hazır htaccess kodunu alabilir ve sitenize yerleştirebilirsiniz. Yönteme kısaca Htaccess for hotlink protection adıda verilir. Eğer htaccess kullanımı hakkında bilginiz yoksa öncelikle buradan bilgilendirme almanızı tavsiye ediyorum.

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?spaksu.com [NC]
RewriteRule \.(jpg|jpeg|png|gif)$ /yasaklikullanim.gif [NC,R,L]

Yukardaki kodlamada 3. satırdı izin verdiğiniz site olan siteyi yazabilirsiniz. 4. Satıırda ise yasaklanan imaj yerine kullanılacak imajın urlsini belirtirsiniz.

Hazır olarak kod oluşturabileceğiniz site;
http://www.htaccesstools.com/hotlink-protection/

4 yorumlar On Resimlerinize .htaccess ile Hotlink Protection

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz