Philips’in Profesyonel Monitörü 276E8FJAB İncelemesi – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Philips’in Profesyonel Monitörü 276E8FJAB İncelemesi

Tasarımcılar ve ofis çalışanları için, monitör dendiği zaman akla gelen en öncelikli özellikler çözünürlük ve çözünürlüğe göre ekranın büyüklüğü diyebiliriz. Çözünürlüğün yüksek olması dışında ekranın boyutunun da optimal düzeyde olması gerekiyor. Bu konuda oldukça ideal olduğunu düşündüğüm Philips’in E-Line serisi profesyonel monitörü 276E8FJAB modelini inceleyelim.

Temel Özellikler;

  • LCD Panel tipi: IPS
  • Arka aydınlatma: W-LED
  • Ekran boyutu: 27″
  • En-Boy oranı: 16:9
  • Çözünürlük: QHD (2560x1440px)
  • Tepki süresi: 4 ms
  • Bağlantı tipleri: VGA (Analog), DisplayPort 1.2, HDMI 1.4,
  • Ses giriş / çıkış: PC Ses Girişi, Kulaklık Çıkışı.
  • Dahili hoparlör: 2 x 3W
  • Kablo: D-Sub kablosu, HDMI kablosu, Ses kablosu, Güç kablosu.

Tasarım;

276E8FJAB Monitörün arka bölümü oldukça kaliteli görünen parlak siyah renkte bir materyalden yapılmış. Ön yüzünde ise parlamayı önleyen siyah mat bir paneli mevcuttur. Monitörün panel çerçevesi oldukça zarif ve ince olduğu için görüntüsü güzel görünüyor. Monitöre uygun şekilde tasarlandığını düşündüğüm kavisli ve ince olan ayağı da oldukça minimal bir görüntü sağlıyor.  Arka tarafta yer alan bağlantı girişlerimiz ise ayağın bağlı olduğu yerin hemen üzerinde bulunuyor. Temel özelliklerde bahsettiğimiz hoparlörler ekranımızın arka alt kısmında yer alıyor.

Ergonomi;

Monitörü arkaya-öne doğru -5 derece ile 20 dereceye kadar eğebilmemiz mümkün ancak sabit bir ayak olduğu için ekranda istediğiniz yükseklik ayarını maalesef yapamıyoruz. Buna ek olarak ekranımız sadece ayaklı şekilde kullanılabiliyoruz ve maalesef monitörü herhangi bir aparat yardımı ile duvara asmamız mümkün gözükmüyor.

Kullanım;

Öncelikle IPS teknolojisine sahip olan monitör 178 derecelik açılardan görünme olanağına sahip. Renk olarak tasarımcılar için kaliteli ve canlı renkleri mevcuttur ki bu konuda UltraColor yani Ultra Geniş Renk yelpazesiyle daha canlı görüntüler sunuyor. Quad HD 2560×1440 piksele sahip kristal netliğinde görüntüyü de bize kazandıran monitörümüz biz tasarımcılar için yeterli düzeyde çözünürlük sunuyor.

Monitör tepsi süresi olarak oyuncu monitörü düzeyinde olmasa da AMD FreeSync™ teknolojisi ile uyumludur. Bu sayede tüm kare hızlarında akıcı, parazitsiz performans sağlamakta. Monitör, karşısında uzun zaman geçiren bizler için gözümüzü rahatsız etmeyecek LowBlue (mavı ışık azaltıcı) teknolojisine de sahiptir. Flicker-free teknolojisi ile de görüntü titremelerine de dur diyen monitörümüz, göz yorulmalarını da azaltacaktır.

Sonuç;

Philips 276E8FJAB Monitörü daha çok tasarımcılar ve ofis işleri ile ilgilenen profesyoneller için ideal düzeyde kaliteli özellikleri barındırmaktadır. Ergonomik olarak zayıf kalsa da 178 derecelik görünme açısına sahip olması bu zayıflığı kapatabilir durumdadır. Tasarımcı arkadaşlar için optimal seviyede büyüklük ve çözünürlük oranına sahip bir monitör olarak tavsiye ediyorum.

3 yorumlar On Philips’in Profesyonel Monitörü 276E8FJAB İncelemesi

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz