Philips 42″ 4K HDR Momentum 436M6VBPAB Monitör İncelemesi – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Philips 42″ 4K HDR Momentum 436M6VBPAB Monitör İncelemesi

Zamanında işim gereği izleme monitörleri konusunda bazı araştırmalar ve çalışmalar yapmıştım ama maddi yetersizlik nedeniyle yine de büyük monitörler kullanmak yerine TV’leri monitör olarak satın alıp kullanmıştık. Fakat monitörler ve TV’ler benzer teknolojilere sahip olsalar bile kullanım alanları konusunda birbirlerinden ayrılırlar. Bu nedenle eğer büyük bir monitör ihtiyacınız var ise TV yerine kullanım amacınıza uygun olan monitörleri seçip kullanmanız sizler için daha uygun olacaktır. Bu konuda da Philips’in 42″ lik devasa monitörü Momentum 436M6VBPAB ürününü inceleyeceğiz.

Temel Özellikler;

  • LCD Panel tipi: MVA
  • Arka aydınlatma: B-LED+QD Film
  • Ekran boyutu: 108 cm / 42,51 inç
  • En-Boy oranı: 16:9
  • Çözünürlük: 4K UHD (3840 x 2160)
  • Tepki süresi: 4 ms
  • Bağlantı tipleri: HDMI 2.0, DisplayPort 1,4, miniDisplayPort 1,4,  USB-C (DP Alt mode), USB 3.0 ve Ses giriş/çıkışı
  • Kablo ve diğer: Kumanda, USB-C kablosu, USB-A – USB-C kablosu, HDMI kablosu, DP kablosu, Güç kablosu

Tasarım;

Philips Momentum 436M6VBPAB monitör, 43 inç boyutunda metalik bir standa sahip olan monitör oldukça şık bir görünüme sahiptir. Monitörün standı ciddi anlamda sağlam bir yapıda monitörü ayakta tutmakta ve  kenar çerçeveleri de bu yapıda bir monitör için ince ve keskin hatlara sahip durumdadır.

Ergonomi;

Monitör sabit bir ayağa sahip olduğu için ekranda istediğiniz öne, arkaya eğim ayarı ile birlikte yükseklik ayarını maalesef yapamıyoruz. Buna ek olarak monitörü VESA bağlantı desteği sayesinde aparat yardımı ile duvara asmamız mümkündür.

Kullanım;

TV yerine neden bu monitörü almalıyım diyenleriniz için öncelikle şunu belirtmekte fayda var; Philips Momentum 436M6VBPAB modeli özellikle konsol oyuncularının daha geniş, net ve akıcı bir oyun deneyimi için tasarlanmasının yanı sıra yüksek çözünürlükle birlikte görünebilirlik konusunda geniş bir görüntü yapısına ihtiyaç duyan grafik tasarım, finansal çizelge takip ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanmış nadir bir monitördür.

Monitörümüzün ekran görüntüsü 178 derecelik yatay ve dikey açılardan net şekilde görünebilir durumdadır. 4K QHD (60 Hz’de 3840×2160 px) çözünürlük ile 16:9’luk en boy oranını bizlere sunan monitörümüz oyuncular için yeterli düzeyde olduğunu düşündüğüm 4 ms tepki süresine sahiptir.

İzleme ve aksiyonu yaşama anlamında Ambiglow teknolojisi bu monitörü bize sevdiren en önemli özelliklerden birisi diyebiliriz. Ambiglow teknolojisinin hızlı işlemcisi, gelen görüntü içeriğini analiz eder ve yayılan ışığın görüntüye uyum sağlaması amacıyla rengi ve parlaklığı sürekli olarak gerçek zamanlı şekilde uyarlar. Özellikle film izlerken (aksiyonları tek geçerim), maç izlerken veya konsolunuz ile oyun oynarken bizlere ciddi bir ambiyans şöleni sunuyor.

MultiView özelliği sayesinde monitörümüz aynı anda çift bağlantı girişi ve görüntülemeyi desteklemektedir. Monitörümüzde 1 adet HDMI, 1 adet DisplayPort, 1 adet mini DisplayPort, 1 adet  USB-C (DP Alt mode), 2 adet Hızlı Şarj destekli USB 3.0 ile birlikte ses giriş/çıkışı mevcuttur.  Arka sağ kısmında bulunan küçük oynar tuş sayesinde monitör menüsünü gezebilir ve monitör ayarlarınızı kolayca yapabilirsiniz.

Sonuç;

Philips Momentum 436M6VBPAB, sonuç olarak geniş ekranda oyun deneyimini yaşamak ve farklı bir ambiyans ile oyun oynamak isteyen oyuncuları, Geniş görüntüleme seçenekleri ile içerikleri uzaktan daha görünür hale getirmek isteyen profesyonel kullanıcılar için oldukça iyi bir seçim olabilir.

1 yorumlar On Philips 42″ 4K HDR Momentum 436M6VBPAB Monitör İncelemesi

  • Philips ürünlerine genellikle uzak duruyordum. 1 sene kadar önce Teknosa’da Philips televizyonlarda kampanya vardı. Açıkçası satıcı mahareti ile Philips televizyon aldım ve 1 yıldır hiç pişmanlık yaşamadım. Artık Philips ürünlerine de sıcak bakıyorum. Monitör de harika görünüyor. Düşünebilirim.

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz