Pardus 2008 Tanıtım Videosu – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Pardus 2008 Tanıtım Videosu

Tubitak UEAKE Bünyesinde geliştirilen ulusal işletim sistemimiz pardus 2008 versiyonu ile cebit2008 fuarında tanıtımı yapılıyor. Bir tv kanalında izlediğim cebit tanıtımında dikkatimi çeken LCD ekranda yayınlanan pardus tanıtım videosu oldu. Yazının devamında videonun kim tarafından hazırlandığı hakkında özgürlük için sitesinden aldığım yazı mevcut. Tanıtım videosunu da yazının devamında izleyebilirsiniz.

alıntı metin { 2008 Yaz Stajı dahilinde öğrencilere verilen projelerden biri de Pardus’un kısa tanıtım filmiydi. Balıkesir Üniversitesi öğrencisi Mustafa Colpan‘ın üstlendiği proje, geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Danışmanlığını Ali Işıngör ve Akın Ömeroğlu’nun yaptığı proje, Pardus’u konu edinen kısa bir animasyon filmi. Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde hazırlanan filmde Pardus’un üstün özelliklerine değiniliyor.

Pardus’un güvenliği, kolay kurulumu, bilgisayar kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılaması ve özgür oluşunun ön plana çıkarıldığı video, üç boyutlu animasyon teknikleri kullanarak üretildi. Hepimizin seveceği, çizgi film tarzında yapılmış tanıtım filmi, bu haberle kullanıcıların karşısına çıkmış oluyor. }

Yukarıda izlediğiniz bu hareketli ve sevimli videoyu Türkçe , İngilizce ve Almanca olarak kendi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Videonun dağıtımını Ozgurlukicin.com adresi yapmaktadır.

6 yorumlar On Pardus 2008 Tanıtım Videosu

Yoruma Kapalı

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz