LG Optimus GT540 ve Google uygulamaları – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

LG Optimus GT540 ve Google uygulamaları

LG Optimus GT540 telefonumuz android işletim sistemine sahip olduğu için Google servis uygulamaları ile birlikte geliyor. Kullanırken en çok Gmail ve Google Talk uygulamalarını sevdim. Diğer kullandığım uygulamalarada yazının devamında kısaca değineceğim.

Gmail uygulamasından başlayalım. Bilgisayar başında bu makaleyi yazarken gelen mailleri bilgisayarımda kullandığım Gmail notifier yazılımından önce bana haber veren bir telefon uygulamasını sevmeyip de hangi uygulamayı seveceğim? : ) Yolda giderken yada yürürken gelen mailleriniz ile anında ilgilenmenin keyfi ayrı bir güzel oluyormuş. Bilgisayar ortamında girdiğimiz mail sisteminde yaptığımız gelen maillere bakma, cevaplama veya silme işlemlerini aynı şekilde kolayca yapabileceğimiz bir yazılım.

Google Talk uygulamasınıda aynı şekilde değerlendirebiliriz. Herhangi biryerde istediğiniz anda istediğiniz arkadaşınız ile sohbet etmek, aynı şekilde arkadaşlarınızın size istediği zaman ulaşıp birşey sorması çok güzel bir seçenek olarak görünüyor. Ulaşamadığınız çevrimdışı kişilere istediğiniz an mesaj yazabiliyorsunuz. Yani yine bilgisayar başında kullandığınız Google Talk servisini aynı şekilde telefonunuzdan da kullanabiliyorsunuz.

Google Maps uygulaması, eğer telefonunuzda GPS özelliği varsa ki LG Optimus bu özelliği taşıyan bir telefon, Google Haritalar servisini cep telefonunuzdan kullanarak yerinizi belirliyor ve istediğiniz yere cep telefonunuzun yardımı ile kolayca ulaşıyorsunuz. Şahsen bilmediğim bir yere gideceksem önce o yeri haritama kaydeder ve çok kolay bir şekilde nereden gideceğim ve nasıl ulaşacağım konusunda cep telefınumdan yardım alırım.

Örnek vermek gerekirse yaşadığım ilçede bir iş sebebiyle PTT şübesine gitmek istedim. Marketteki bir adama sorduğumda bana “500 metre ileride” cevabını verdi. Eyvallah dedim 500 metre ileriye gittim ne PTT şubesi var nede bir PTT tabelası var. : ) Açtım telefondan haritaları, beni en yakın PTT’ye götür komutunu verdim ve bir 500metre daha farklı bir rotadan gidince PTT’yi buldum. Kısacası bu uygulama en zor anınızda size muhteşem şekilde yardımcı olan bir uygulama diyebilirim.

Google Translate uygulaması, Internette bulunan Google hizmeti Google Translate’in android işletim sistemine uyarlanmış bir uygulaması bu uygulama sayesinde istediğiniz yerde ve zamanda istediğiniz çeviriyi yapabiliriz ki yapıyoruz : )

Bunlar dışında bir çok Google uygulaması bulunuyor. Diğer yazılardan zamanım olursa o uygulamaları da inceleyip deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım.

2 yorumlar On LG Optimus GT540 ve Google uygulamaları

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz