Google, yeni logosu ve özellikleri ile karşınızda – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Google, yeni logosu ve özellikleri ile karşınızda

Dünyanın bir numaralı arama motoru Google sonunda tasarımsal ve işlevsel olarak değişikliğe gitti.  Aslına bakarsanız bu değişimden çok bir güçlendirme olarak da görülebilir. Tasarımsal olarak ana sayfasında logosundaki ve butonlardaki değişimden başka bir değişiklik göze çarpmasa da işlevsel olarak ana sayfa ve sonuç sayfası oldukça güçlendirilmiş diyebiliriz.

Google aslında logo konsepti konusunda çok başarılı bir yol izlemekte bunun nedeni ise önemli günlerde yayınladığı doodle ismini  verdiğimiz kaliteli logolar. Yeni logo daha parlak, daha hafif ve daha basit. Yeni logo ile birlikte yeni iconlar da geliyor. Yeni iconları ise sonuç sayfasının solunda bulunan arama seçenekleri panelinde ve altta bulunan “Goooogle” sayfa navigasyon iconlarıda logoya uyarlanmış.

Google arama sonuç sayfasındaki göze çarpan değişimleri ele alırsak kullanılabilirlik açısından oldukça güzel ve yine basit bir sonuç sayfası hazırlanmış. Yeni özelliklerinden “Universal Search” evrensel arama ile en iyi arama sonuçlarını ortaya çıkarmayı planlıyor. Sol tarafta bulunan yeni panel sayesinde orada bulunan arama seçenekleri ile daha kısa sürede sonuca ulaşabilirsiniz.

Kişisel yorumumu söyleyecek olursam; Web 3.0 dedikodularının çoğaldığı şu dönemde Google’dan böyle bir açılım beklemek gerekirdi ve gerçekleştirdi. Ama bana göre evrensel arama özelliği halen internet çöplüğüne gereken çözümleri bize vermiyor. Fakat dizayn olarak ele alırsak gayet başarılı bir sonuç elde ettiğini belirtmem ve hakkını vermem gerekiyor.

Ayrıntılı bilgilendirme için, Google Blog – http://googleblog.blogspot.com/2010/05/

6 yorumlar On Google, yeni logosu ve özellikleri ile karşınızda

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz