Facebook uygulamaları konusunda bilgilendirme ve uyarı – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Facebook uygulamaları konusunda bilgilendirme ve uyarı

Son zamanlarda bazı Facebook arkadaşlarımın etkilendiği spam iletileri hakkında biraz bilgi vermek ve uyarmak istiyorum. Özellikle facebook dışı video paylaşımlarında istenen uygulama bazlı videoları izlemek istediğinizde sizden bu uygulamalara izin vermeniz isteniyor. Tabi sadece video paylaşımları değil bazı kampanyalarda da aynı durum söz konusundur.

Eğer bu tip uygulamalara izin verirseniz kendi profilinizi bir nevi üçüncü kişilere açmış oluyorsunuz ve sizin adınıza, sizin bilginiz olmadan başka profillere mesaj bıraktırabilecek kadar ileri gidebilen bir erişim iznide verebiliyorsunuz. Bu sebeble bu tarz olaylara izin vermemek adına Hesap Ayarlarınızdan Uygulama ayarlarına girerek izin verdiğiniz uygulamaları incelemeniz ve bunları kaldırmanız sizin açınızdan iyi olacaktır. Konu ile ilgili anlamadığınız bir durum olursa lütfen yorum olarak sorununuzu sorununz. Uygulama ayarlarınıza ulaşmak için alttaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

https://www.facebook.com/settings?tab=applications

3 yorumlar On Facebook uygulamaları konusunda bilgilendirme ve uyarı

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz