Blog yazarları için faydalı firefox eklentileri -2- – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Blog yazarları için faydalı firefox eklentileri -2-

Bir Firefox kullanıcısı ve blog yazarı olarak tarayıcıyı en verimli biçimde kullanmak isteriz. Firefox sade olarak buna olanak sağlamasa da desteklediği eklenti (addons) özelliği sayesinde hazırlanan faydalı ve kolaylaştırıcı özelliği bulunan eklentileri kullanırız. Daha önce bu konuda size 5 tane eklenti tanıtmıştım. İlk seriden farklı eklentileride bu konuda ele alacağız.

Marro.ws Uploader : Marro.ws internet sitesini en iyi şekilde kullanmak, seçtiğiniz yazıları tek bir işlem ile saklamanıza yarayan bir eklentidir. Kullanmanızı tavsiye ediyorum. Marro.ws sistemini tanımak için tıklayınız.

Monkiri : Clipmarks benzeri bir şekilde işleyen, internet sitelerindeki öğeleri veya yazıları monkiri blog hesabınıza, blogger hesabınıza yada wordpress blog hesabınıza göndermenizi sağlayan bir eklentidir.

SearchStatus : Bir toolbar şeklinde firefox’unuzun alt kısmına yerleştirebiliceğiniz girdiğiniz sitenin Google Pagerank, Alexa sıralaması, Compete sıralaması ve diğer bir kaç istatistiki bilgilerini gösteren kullanışlı bir eklentidir.

Shareaholic : Shareaholic kolay bir şekilde blog yazılarınızı arkadaşlarınız ile birden çok sosyal ağda paylaşmanızı sağlayan bir eklentidir. Basit opsiyonları ile blog yazılarınızın hangi sosyal ağlarda paylaşmak istediğinizi ayarlayabilirsiniz. Tavsiye bir eklentidir.

Word Count Plus : Üretken bir blog yazarıysanız yazdığınız yazılardaki kelime sayısını bilmek hoşunuza gidebilir. Bu sistem wordpress son sürümlerinde mevcut olsada bazı sistemlerde mevcut değildir. İşinize yarayabilecek bir eklenti.

1 yorumlar On Blog yazarları için faydalı firefox eklentileri -2-

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz