Türk Lirası (TL) Simge yarışması sonuçlandı – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Türk Lirası (TL) Simge yarışması sonuçlandı

Ekim 2011’de başlayan Türk Lirası simge yarışması sonuçlandı. Şahsen tasarım yapmıştım ancak diğer devlet yarışmaları gibi pek güvenim olmadığı için katılmamıştım. Eylül ayında açılan yarışmaya 8,362 çalışma katılmış ve bunlardan yedi tanesi finale kalmış. Birinciliği ise Tülay Lale’nin çalışması kazandı. Hazırladığım ama katılmadığım çalışmalarıda devamında görebilirsiniz.

Çalışmayı değerlendirmek gerekirse az çok bu tarz bir çalışma olacağı zaten belliydi. Sonuçta iki çizgili simgeler dünya standartı haline gelmiş durumda olduğu için yadırgamak gerekmez ki zaten eminim benim tasarımlarım dahil çoğu tasarımlarda bu şekilde yapılmıştır. Bize sadece hayırlı olsun demek düşer. TL’yi bilgisayarınıza yada telefonunuza indirmek için buradaki yazılımları indirip yüklemeniz gerekiyor. TL simgesi bulunan fontun adı “AbakuTLSans” dır. TL simgesinin kısayolu ise “AltGr+T” dir.

Bunlarda benim hazırladığım ve katılmadığım çalışmalar;

TL Simge yarışması sunumu (bir kısmı)

10 yorumlar On Türk Lirası (TL) Simge yarışması sonuçlandı

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz