Facebook profil resimlerine çerçeve tasarımlarınızı ekleyin – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Facebook profil resimlerine çerçeve tasarımlarınızı ekleyin

Eskiden facebook’ta profil fotoğraflarına eklenen çerçeveleri kullanıcıların oluşturmasına, tasarlamasına müsade edilmezdi. Lakin geçen ay bu konu kamuya açılarak tasarımcıların da artık profil çerçevesi oluşturmasına ve yayınlamasına olanak sağlandı.

Nasıl yapılır?

Bu adreste sol üstte yer alan “çerçeve oluştur” butonuna tıkladığınızda kısa bir bilgilendirme ekranı çıkacak. Sonrasında “Kullanmaya Başla” butonuna tıkladığınızda tasarımınızı yükleyip gerekli düzenlemeleri yapacağınız “tasarım” ekranı çıkacaktır. Yüklediğiniz tasarımların kaliteli ve iyi görünmesi adına en az 2000x2000px boyutunda, transparan PNG formatında tasarımlar yükleyebilirsiniz.

Bu işlem sonrasında “ileri” butonuna bastığınızda detaylar bölümüne geliyoruz. Bu bölümde tasarımınızın adını ve anahtar kelimelerini girebilirsiniz. Sonraki işlemde ise inceleme bölümüne geliyoruz. Bu alanda ise girilen tasarım ve detayları son olarak inceliyoruz ve hata varsa geri dönüp hataları düzeltiyoruz.

Tüm işlemler tamamlandığında ise Gönder butonuna basıp onaya gönderiyoruz. Onay süreci yaklaşık olarak 3-4 gün sürüyor. Şimdiden belirteyim marka logoları veya bilinen tasarımları kendi tasarımınızda kullanırsanız onaylanmıyor.

İşte hepsi bu kadar. Benim yaptığım tasarımları bu adreste arama çubuğuna “Safa Paksu” yazarak görebilir ve kullanabilirsiniz. Şu ana kadar toplamda 6 tasarım yayınladım ve bu tasarımlar yaklaşık 80 bin kişi tarafından kullanıldı.

fb-profil-cercevesi

https://www.facebook.com/fbcameraeffects/home/

14 yorumlar On Facebook profil resimlerine çerçeve tasarımlarınızı ekleyin

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz