Teknoajan: Gphone bekleyenler yanıldı – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Teknoajan: Gphone bekleyenler yanıldı

Uzun zamandır gündemi meşgul eden Google’ın mobil iletişim sektörüne yapacağı giriş sonunda resmiyet kazandı.

Uzun zamandır gündemi meşgul eden Google’ın mobil iletişim sektörüne yapacağı giriş sonunda resmiyet kazandı. Çoğu kişi tarafından bir cep telefonu ile sektöre gireceği tahmin edilen Google, böyle düşünenleri yanıltarak yalnızca mobil uygulama platformu olarak Android’i duyurdu. Linux tabanlı uygulama platformu böylelikle üçüncü parti geliştiriciler tarafından da destek almış olacak.

Motorola ve HTC’nin de üye olduğu açık kaynak mobil uygulama geliştirme konsorsiyumu Open Handset Alliance’a üye olan Google, Android için uygulama geliştirmek isteyenlerin kullanabileceği SDK’i 12 Kasım’da kullanıma açacak. Analistlerin beklentilerini ve tahminlerini büyük oranda boşa çıkaran Google’ın dahil olduğu OHA’nın geliştirme birimi yöneticisi Steve Horowitz GPhone’u geliştirmek yerine, bir mobil uygulama platformu geliştirerek onlarca farklı GPhone geliştirilmesine zemin hazırlayacaklarını ifade etti. Şu anda Android ile ilgili bilinen çok fazla ayrıntı yok.

Haber Kaynağı :
http://teknoajan.com/gphone-bekleyenler-yanildi-haber_1895.html

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz