TBMM Bilgi Toplumu Olma Yolunda Bilişim Raporu – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

TBMM Bilgi Toplumu Olma Yolunda Bilişim Raporu

Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nin 24. Dönem 2. Yasama Yılı içerisinde, 381 sıra sayılı Bilgi Toplumu Olma Yolunda Bilişim Sektöründeki Gelişmeler ve bu gelişmelerin Çocuklar, Gençler ve Aile Yapısı Üzerinde Olmak Üzere Sosyal Etkilerinin Araştırılması Amacıyla kurulan meclis araştırma komisyonu, hazırladığı raporu yayınladı.

1.100 sayfayı aşan rapor dünyada internet ve bilişim teknolojilerinin gidişatına ışık tutmak amacıyla hazırlanmış en kapsamlı kaynaklardan birisi. Bilişim ve Haberleşme teknolojilerinin, istihdam, ekonomi, sosyal dönüşüm gibi alanlara etkilerinin detaylıca incelendiği raporun hazırlanmasında bazı hackerlardan bile bilgi alınmış durumda.

Yapılan detaylı değerlendirmelerin ilgili kişiler tarafında etraflıca okunması dileğiyle, hazırlanan raporun giriş kısmının orjinal metnini alt tarafta siz değerli okuyucularımla paylaşıyorum.

Yazının en alt kısmından raporun tamamına erişebilirsiniz.

KAYNAK : Ali Rıza BABAOĞLAN

TBMM Bilgi Toplumu Olma Yolunda Bilişim Raporu by Ali Rıza Babaoğlan

1 yorumlar On TBMM Bilgi Toplumu Olma Yolunda Bilişim Raporu

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz