LG IPS235V monitör incelemesi ve IPS Teknolojisi – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

LG IPS235V monitör incelemesi ve IPS Teknolojisi

Yaklaşık 1 haftadır inceleme fırsatı bulduğum LG’nin yeni ürünü IPS235 LED monitörünü sizlere kısaca tanıtmaya çalışacağım. Monitörün modelinden de anlaşıldığı üzere IPS özelliğine sahip bir monitör. Yazının devamında monitor incelemesini ve ips teknolojisinin kısa açıklamasını bulabilirsiniz.

IPS ?

Açılımı In-Plane Switching olan IPS teknolojisi 1996 yılında Hitachi tarafından iki ana limitlendirmeye, küçük görüş açıları ve düşük kaliteli renk üretimini çözmek amacıyla geliştirilen bir teknolojidir. Son kullanıcılar için bu teknolojiyi monitöre istenen açıdan (en fazla 178 derecelik açıdan) bakıldığında aynı görüntüyü görebilme olarak söyleyebiliriz. Normal LCD monitör ile karşılaştırma yaptığınızda LCD monitöre parmağınızla dokunduğunuzda bir dalgalanma olduğunu görürsünüz IPS için bu gecerli değildir, bu da IPS teknolojisini dokunmatik ekranlar için olumlu bir özellik olarak değerlendirilir.

LG IPS235V Monitör,

Yukarıda bahsettiğimiz IPS teknolojisine sahip olan monitörümüzü istenen izleme açısından herhangi bir görüntü kaybı olmadan izleyebilirsiniz. 23″ (58cm) ekrana sahip olan IPS235 Full HD, 1920×1080 (1080p) çözünürlüğünde ve 5.000.000:1 yüksek kontrast oranı ile yüksek kalitede görüntü sağlıyor. HDMI, DVI ve D-Sub girişlerine sahip olan monitörde aynı zamanda birde ses çıkışı mevcut. İçinden çıkan bir yazılım yardımı ile Çift Monitör kullanmayıda kolay hale getirmişler. Bu yazılımı kurduğunuzda IPS235V monitörleri kolay bir şekilde birbirlerine bağlama imkanınız oluyor. Renk kalitesi bakımından oldukça etkili bir kaliteye sahip olan IPS235V panelinde hali hazırda birkaç mod bulunuyor. Mod geçişlerinde aralarındaki farkları görebiliyor ve ona göre bir ayarlama yapabiliyoruz.

Ek olarak monitörde neler olabilirdi?

Fiziksel açıdan değerlendirdiğimde monitör port girişleri standart olarak monitörün arkasına dik olarak koyulmuş. LG SuperLED E81 modelinde yaptığı gibi paneli ayak kısmına koymayı değerlendirebilir. Lakin onlar açısından haklı olan kısmı paneli ayak kısmına eklediğinde duvara asma olasığı kalkıyor. Bu sebeble opsiyonel olarak iki çıkışlı bir tasarım yapılarak ayak kısmı takıldığında ayak kısmındaki çıkışların aktif olması sağlanabilir. Ayak kısmı olmadığında ise diğer dik çıkışlar aktif olur. LG’den böyle bir çalışma bekliyorum.

LG IPS235V Teknik özellikleri,


Panel:  IPS Panel, Led Işık
Boyutlar: 23 inç
Renk: 16.7M
Görüntü: 16:9
Çözünürlük: 1920×1080
Parlaklık: 250 cd/m2
Kontrast: 5M:1
Tepkime süresi: 5ms
İzleme açısı: 178
Yüzey: Anti-Parıltı
Girişler: D-Sub, DVI-D, HDMI
Ses: Kulaklık çıkışı mevcut

2 yorumlar On LG IPS235V monitör incelemesi ve IPS Teknolojisi

  • LG geleceğin LED teknolojisine liderlik edecek
    Samsung Electronics’de dahil olmak üzere çok sayıda LED üreticisi TN teknolojisini tercih etse de, LG SÜPER LED yalnızca profesyonel monitörler kapsamında kullanılmakta olan IPS paneli tercih etmektedir.
    LG SÜPER LED her hangi bir Samsung monitörün vereceğinden çok daha geniş izleme açılarını desteklemekte ve hiçbir açıdan bozuk görüntünün izlenmesine olanak vermemekle birlikte en gerçekçi renkleri de size sunmaktadır. LG “IPS LED = LG LED monitör” formülünü üstün ekran kalitesi ve bu IPS panelin LED teknolojisine dayalı olarak dünya çapında belirleyecektir.
    Şuan bu ürünlerin satışı Teknosa,Vatan ve Media Markt mağazalarında yapılmaktadır.

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz