Etohum – Girişimciler ve Yatırımcılar Buluşuyor. – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Etohum – Girişimciler ve Yatırımcılar Buluşuyor.

İnternet sektörümüz ülkemizde ileri seviye bir hızla gelişiyor. Yeni genç girişimciler ortaya çıkıyor. Etohum ; Bu girişimcileri firmalar , yatırımcılar ve diğer profesyoneller ile bir araya getirmeyi hedefleyen bir platformdur. Platformda başvuru yapacak 30 Ekip/Girişimci seçilererek gereken eğitim ve profesyonel yardım alarak projelerini bireysel , kurumsal ve yatırımcı şirketlere sunmaları sağlanacaktır. Ağustos 2008′den Mayıs 2009′a kadar sürecek olan süreçte internet girişimcisi olmak isteyenlere yeni işe başlama eğitimiyle uygun girişimcilik ortamının sağlanması ve iş planlarının yatırımcı olabilecek şirket, kişi, yatırımcılar tarafından değerlendirilmesini sağlayacak bir ortamın sağlanması amaçlanmaktadır. Etohum hakkında geniş bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

etohum nedir?

Yeni ekonomi konusunda bilgi ve fikir sahibi, kendi internet şirketini kurmak isteyen genç girişimcilerle; şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan platformdur.

Başvuru yapanlar arasından seçilecek uygun 30 aday/ekip internet girişimciliği eğitimi alacak, iş planlarını hazırlarken koçluk ve yönlendirme yapılacak, hazırladıkları internet girimciliği iş planlarını bireysel, kurumsal yatırımcı ve şirketlere sunmaları sağlanacaktır.

İnternet konusunda yeni iş fikri olan henüz şirketini kurmamış, iş fikrini gerçekleştirmek için şirketini kurmak üzere olan, internet şirketini / yeni girişimi kurmuş, sermaye, yönetim, pazarlama ve diğer desteğe ihtiyacı olan herkes etohum’a başvuru yapabilir.

Ağustos 2008′den Mayıs 2009′a kadar sürecek olan süreçte internet girişimcisi olmak isteyenlere yeni işe başlama eğitimiyle uygun girişimcilik ortamının sağlanması ve iş planlarının yatırımcı olabilecek şirket, kişi, yatırımcılar tarafından değerlendirilmesini sağlayacak bir ortamın sağlanması amaçlanmaktadır.

etohum ne değildir?

  • Bir yarışma değildir
  • Fikrinizi göndereceğiniz bir platform değildir
  • Para ödülü kazanabileceğiniz bir yer değildir

Girişimcilik konusunda bir çok yarışma düzenlenmektedir, ancak etohum bir yarışma değildir. İnternet konusunda bilgisi, fikri olan girişimci adaylarına eğitebilmek, yönlendirmek, onları doğru iş ağları ile tanıştırabilmek ve kurmayı düşündükleri internet şirketini hayata geçirme sırasında onlara yol göstermek amacı ile faaliyet gösterecektir.

Biz sizin fikrinizle ilgilenmiyoruz. Girişimci özellikleri taşıyıp taşımadığınız, bir projeyi yapıp yapamayacağınız bizim için çok daha önemli. Bu bakımdan başvuru yaparken kesinlikle sizin internet fikrinizi öğrenmek istemiyoruz. Sizin yeni ekonomi konusunda bilgi/fikir sahibi olmanız, girişimcilik konusundaki arzunuz çok daha önem taşıyor.

Size para ödülü vaat etmiyoruz. İnternet girişiminizi kurarken sizin de çok büyük maddi ihtiyaçlarınız olacağını düşünmüyoruz. İlerleyen aşamalarınız için size sermaye verecek, yatırım yapacak iş ağı ile bir araya gelmenin çok daha kritik olacağını düşünüyoruz. İnternet girişiminde doğru kaynakların: insan gücü, yaratıcılık, enerji ve süreklilik olduğunu düşünüyoruz. Doğru yönlendirme, eğitim, iş çevresi ve internet topluluğu ile ilişkiler hayal ettiğiniz şirketinizi kurmaya veya başarıya ulaştırmaya daha çok yardımcı olacaktır.

etohum nasıl?

Ethohum projesi 2008 yazında başlamıştır. Nisan 2008 ‘de düzenlenen E-fikrim yarışmasının tüm taraflara daha faydalı olabilmesi için daha geliştirilmiş bir modelidir. 2008 Eylül ayından itibaren Ocak 2009’a kadar üniversitelerde, şirketlerde ve diğer ortamlarda panel, forum ve diğer toplantılar düzenlecek, internet girişimciliği hakkında katılımcılara bilgi verilecektir.

etohum projesine girişimciler kişisel / ekip olarak başvuru yapabileceklerdir. Ocak ayına kadar başvuru yapanlarla birebir görüşmeler ve diğer iletişim yöntemleriyle seçim yapılacaktır.

30 kişi / ekip Şubat ayında “internet girişim okulu” ’na davet edileceklerdir. İş planından, proje yönetimine, sunum yöntemlerine kadar bir çok konuda verilecek eğitimden sonra kurmak istedikleri internet şirketinin iş planlarını ve / veya internet sayfalarını hazırlama aşamasında koçluk ve yönlendirme devam edecektir.

Eğitime Türkiye’deki başarılı internet şirket kurucuları, teknoloji ve diğer konularda başarılı profesyoneller davet edilecek teorik eğitimin yanı sıra pratik uygulamalar ve tecrübelerin anlatılması sağlanacaktır. Bu süre içinde eğitime katılacak adaylarla firma sahipleri, profesyoneller ve eğitimcilerle kahvaltılar, yemekler vb ortamlarda iletişim kurma şansları olacaktır.

Nisan ayı sonuna kadar hazırlanacak iş planları şirketlere, etohum projesine katılan şirketlere, kişilere gönderilecektir. Şubat – Nisan ayı süresince eğitime katılan şirket sahipleri, girişimciler, kişisel / kurumsal yatırımcılar girişimci gençlerle iletişime devam edebilecek, koçluk yapabileceklerdir. Bu süreç içinde toplantılar devam edecek, ekiplerin girişimcilerin gelişimleri takip edilecektir. Bu süreç içinde veya öncesinde internet sitelerinin beta/alfa aşamalarını hazırlamaları çok daha verimli olabilecektir.

etohum adımları

1. İnternet konusunda bilgisi, fikri olan adaylar etkileşimli özgeçmişlerini girecekler, yeni ekonomiyle ilgili soruları cevaplayacaklar.
2. Girişimcilerin başvurusu sırasında internet ve yeni ekonomi konusunda düşüncelerini anlamaya yönelik sorular sorulacak.
3. Kişisel ve takım halinde başvurular yapılabilecekler.
4. Bu özgeçmişlerden karşılıklı görüşmeler, eposta, video konferans, telefon vb yöntemlerle girişimcilik eğitimine katılacak adaylar seçilecek.
5. Seçilen adaylara iş planı hazırlama, iş yönetimi, proje, yaratıcılık, e-ticaret, satış pazarlama, finans, muhasbe vb. eğitimi verilecek.
6. İş planlarını hazırlamaları hatta alfa, beta sitelerini iş modellerini hazırlamaları için süre verilecek.
7. İş planı ve sitelerini açmaları sırasında sırasında koçluk ve destek verilecek.
8. Seçilen aday girişimciler ve sermayedarlar bu süreç içinde bir araya gelecekler.
9. Girişimciler yatırımcılara, şirketlere, profesyonellere ve etohum yönetimine sunumlarını yapacaklar.
10. Şirketler, sermayedarlar, yatırımcılar istedikleri projelere destek olabilir, yatırım yapabilirler.
11. etohum yönetimi seçime değer görürse projelere ortak olacak. Şirket kurulumunda ilk sermaye hukuksal, idari, pazarlama, yönetim desteği verebilecek

etohum neden?

1. Yatırımcılarla girişimcileri bir araya getirecek bir pazar yeri oluşturulması
2. Yeni ekonomi girişimcilerine yönlendirici koçluk ve gerekli eğitimin verilmesi
3. İnternet pazarında yaratıcı, enerjik, bilgili, yetenekli insan kaynağı havuzunun oluşturulması
4. Yeni internet girişimlerini desteleyici iş ortamı kültürünün oluşturulması

www.etohum.com

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz