AOC’den ince tasarıma sahip şık bir monitör – I2481FXH – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

AOC’den ince tasarıma sahip şık bir monitör – I2481FXH

Teknolojik ürün tanıtımı ve incelemelerini minimum düzeyde yapacağımı sizlere daha önce söylemiştim. Bu nedenle hoşuma giden ürünleri ve bana gönderme nezaketinde bulunan değerli markaların ürünlerini küçük incelemeler ile sizlere tanıtacağım. Bir grafik tasarımcısının en iyi yardımcı araçlarından birisi süphesiz monitörüdür. Bu durumda monitörün bize basit gelen bazı özellikleri tasarımcıya yüksek derece katkı sağlayabilir. Bu yazımda sizlere AOC firmasının I2481FXH modelini mini bir inceleme ile sizlere tanıtacağım.

Öncelikle AOC I2481FXH teknik özelliklerini kısaca belirtelim;  23,8 inch ekran boyutuna sahip olan monitör 16×9 ekran formayına sahip. Parlaklık oranı 250 cd/m² (type) ve kontrast oranları 1000:1 ile donamik kontrast oranı 50M:1‘dir.

AOC-I2481FXH-2

Bir tasarımcı olarak benim bir monitörde aradığım iki teknik özellik tepkime süresi ve çözünürlüktür. 4ms tepkime süresine sahip olan monitör maximum 1920x1080px@60Hz çözünürlüğe sahip. Oldukça ince (7.5mm) bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra AH-IPS panel teknolojisi ile geniş izleme açısına sahiptir.

VGA ve iki adet HDMI girişine sahip olan monitörümüzde hoşuma giden diğer bir teknik özellik ise Ses çıkışına sahip olmasıdır. Bu aslında basit bir özellik gibi gözüksede çalışırken size rahatlık sağlayan müziğinizi dinleme konusunda kablo sıkıntısını bir nebze ortadan kaldıran bir özellik. Sonuçta düzenli olmak rahat çalışmanın temel kuralıdır.

AOC-I2481FXH-3

Şahsen klasik monitör panellerinden bıktığım için AOC I2481FXH monitörde bulunan panelin tasarımını oldukça şık ve kullanışlı bulduğumu söylemek istiyorum. Kullanımı biraz daha basitleştirilmiş.

Tasarım olarak ince ve çok yer kaplamayan bir şekilde tasarlanmış olan bu monitörde sadelik konusunda çalışanlar oldukça güzel iş çıkartmış. Keşke birde kablosuz olarak çalışsa diye içimden geçirmedim değil. smile

Kısaca AOC I2481FXH model monitörü sevdim. Tepkime süresi düşük, IPS ve Full HD çözünürlüğe sahip bir monitör arıyorsanız AOC I2481FXH sizin için idealdir.

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz