Skechers almadan önce kullanma ve bakım kılavuzunu okuyun – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Skechers almadan önce kullanma ve bakım kılavuzunu okuyun

21.10.2018 Tarihinde N11 satıcılarından Pointspor mağazasından Skechers Equalizer Persistent ayakkabı satın aldım. Ayakkabı ilk etapta oldukça rahat ve güzel bir ayakkabı diyebilirim. Ayak sağlığına düşkün ve rahat ayakkabı giymek isteyenlere *tavsiye edebileceğim bir ayakkabı. Ancak

* İlk 5 ay devamlı aynı ayakkabıyı giyeceklere tavsiye etmiyorum. 

Tavsiye etmememin sebebini de şöyle açıklayayım. Ayak sağlığım gereği rahat ve ortopedik ayakkabı giymem gerekiyor ve maalesef bu ayakkabılar pahalı ayakkabılar. 5 Ay boyunca giydiğim Skechers Equalizer Persistent ayakkabı maalesef altta fotoğraflarda gördüğünüz şekle geldi.

Bu hale gelen ayakkabının 6 aylık garantisini kullanmak istedim ve pointspor firmasına prosedürü öğrenmek adına N11 üzerinden mesaj gönderdim. Firmanın verdiği yanıt;


Merhaba, Ürününüzü Skechers ürün inceleme departmanına yönlendirmemiz gerekmektedir. Ürününüzün farklı açılardan çekilmiş yalnızca 3 fotoğrafını info@pointspor.com adresine mail atınız. Ürününüzün görsellerini önce elektronik ortamda inceleme yetkililerine ileteceğiz. Fotoğraflar yeterli görülmez ise ürünü kargo ile isteyeceğiz. Elimize ulaşan ürününüzü sizin adınıza şikayet formu doldurarak ürün inceleme departmanına yönlendireceğiz. Eğer üretimden kaynaklı hata var ise size yeni bir ürün gönderilecektir.Eğer kullanıcıdan kaynaklı bir hata tespit edilirse size eski ürününüz geri kargolanacaktır. Teşekkür ederiz. NOT: İşlemler boyunca kargo ücretleri tarafınıza ait olacaktır.


Velhasıl bu cevabı aldıktan sonra yukarıda çektiğim fotoğrafları mail ile gönderdim. 4 Haftalık bekleme / inceleme sonucunda Skechers firmasından alttaki mail geldi.


Değerli Müşterimiz; SAFA PAKSU

Satın almış olduğunuz ürünümüz siz değerli müşterilerimizin sağlığı, rahatlığı ve günlük aktiviteleri düşünülerek üretilmiş ve satışa sunulmuştur.

Tüm bu hassasiyetimize rağmen, ürünümüzde üretimden kaynaklanan hatalar oluştuğu takdirde, firmamız konunun çözümlenmesi için de aynı hassasiyeti göstermektedir.

İncelemek üzere tarafımıza gönderilen 51361 BBK kodlu ürün;
İÇ KISIMDA DEFORME şikayetiniz gerekli prosedürler çerçevesinde ürün inceleme ekibimiz tarafından incelenmiş, yapılan inceleme sonucunda şikayetinize konu olan sorunun, üretim aşamasından kaynaklanmadığı tespit edilmiştir. Bütün bu hususlar değerlendirildiğinde ürününüzle ilgili iade işlemi yapamayacağımızı üzülerek bildirmek durumundayız.

ÜRÜN KULLANIM BİLGİSİ : Uygun olmayan bez ve türevleri ile ürünü temizleme, ter, nem, temizlik malzemeleri ile yıkama, kurutma ( Tekstil, giyim hariç ) her gün kullanım, benzeri durumlarda ayakkabı içinde oluşan ter neticesinde ürün malzemelerinde renk atması, leke, dikiş saya ve tabanlarda açılma, iç astar deforme, memory foam çökme deforme, çocuk ürünlerinde top oynama veya sert cisme sürtme sonucu burun ve saya kısımlarında deforme gibi kullanılan malzemenin olumsuz etkilenmesine neden olabilir. Satın aldığınız ürünümüz, kutu içerisinde sunulan “Kullanma ve Bakım Kılavuzu” içerisinde detayları bulabilirsiniz.
Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.


Öncelikle bu ürünü veya herhangi bir skechers ürünü alıyorsanız her gün giymeyeceksiniz. Ayağınız kesinlikle terlemeyecek terlerse ayakkabı bozulabilir ve tabanı çökebilir. Bu ve bu gibi konulara çok dikkat etmelisiniz.

Sonrasında değerli Skechers ekibi teknolojilerini o kadar ilerletmiş ki kullanıcının çektiği fotoğraflar üzerinden analiz yapabilme ve sonuca gidebilme yeteneğine sahipler. Veya zaten hazır cevapları olduğu için bu tip fotoğraflara kısa ve net cevap vererek garanti kapsamının dışında tutabiliyorlar.

O nedenle sonuç olarak skechers ürünü alırken bu konulara dikkat etmeniz mecburidir.

6 yorumlar On Skechers almadan önce kullanma ve bakım kılavuzunu okuyun

  • Tüm markalar genel olarak 3. dünya ülkelerinde üretiliyor. Sanırım oradaki üretim çok kaliteli değil. Birçok marka da benzer sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu sebeple ben çok fazla spor ayakkabı alma yanlısı değilim. Genelde Türk üreticisinin ürünlerini tercih ediyorum. Ayakkabı üreticisi oğlu olduğum için de biraz milliyetçi bakıyor olabilirim.

  • Oldum olası şu markaya ısınamadım. Türkiye’de fazla büyütülüyor diye düşünüyorum. Vasat bir ayakkabıdır.

  • Skechers markasını beğenmiyorum. Sizin başınıza gelenleri yaşamamak uzak duracağız. Selamlar.

  • sırf marka içinde bi ayakkabıya 300 tl verilmez kinetix aldım ondada resimdeki gibi arka iç tarafta yıpranmalar oldu demek pahalısıda aynı ucuzuda.

  • Skechers’ın tabanına aldandım, aldım ama çok da memnun değilim. Suya karşı direnci zayıf, yani direkt ıslak zeminde kaydırıyor. Ayrıca ayakkabının ucu daha 3 ayda açılmaya başladı. Çok hassas bir ayakkabı markası. Taş gibi sağlam denecek spor ayakkabılar üretmiyor. Tamamen taban konforu isteyenlerin tercih edeceği bir ayakkabı. Açıkçası memnuniyet seviyem giderek sıfırlanacak gibi görünüyor.

  • türkiye içerisinde üretilen ayakkabılar da bir çok ürün gibi kalitesiz maalesef.

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz