CSS ile resimlerin köşelerini yuvarlatın (imajsız) – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

CSS ile resimlerin köşelerini yuvarlatın (imajsız)

CSS son zamanlarda öyle gelişti ki bazı kişiler sadece CSS3 kullanarak animasyonlu banner bile hazırlamaya başladılar. Tarayıcılar ise bu çılgınlığa ayak uydurmaya çalışıyorlar. Neyse konumuza dönecek olursak blog içerisinde kullandığım bir kod yapısı ile herhangi bir imaj kullanmadan sitenizdeki tüm resimlerin köşelerini istediğiniz derecede yuvarlatabilirsiniz.

Gelelim kodlama yapısına, klasik css kodu kullanacağız. Eğer belli bir css kısmının içerisindeki tüm resimleri etkilemesini istiyorsanız alttaki kodları o yapıya ekleyebilirsiniz. Bu kod yapısı Firefox, Safari ve Chrome tarayıcıları için kullanılabilir. Kod yapılarının ayrı yazılmasının sebebi; -moz mozilla, –webkit safari ve chrome, –khtml ise Konquerer tarayıcıları için kullanılan kod yapısıdır. Kod yapısı muhtemelen IE9’da da işe yarıyor lakin diğer Internet explorer versiyonlarında işe yaraması için ek bir kütüphaneye ihtiyaç duyuyor.

.post img 
{ 
-moz-border-radius: 20px; 
-webkit-border-radius: 20px; 
-khtml-border-radius: 20px; 
border-radius: 20px; 
} 

Alıntı yapılan makalenin tümüne ve internet explorer versiyonları ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

5 yorumlar On CSS ile resimlerin köşelerini yuvarlatın (imajsız)

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz