LG Optimus GT540 ve Android – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

LG Optimus GT540 ve Android

Bugünden itibaren sizlerle LG Optimus GT540 deneyimlerimi paylaşacağım. Daha önce hiç Android işletim sistemli  bir telefon kullanmadığım için önce işletim sistemi hakkındaki yorumlarımı paylaşayım.

Telefonu ilk kullanmaya başladığımda yabancılık çektim ve zorlandım. Şüphesiz bu her telefon değiştirdiğimizde başımıza gelen bir geçiş aşaması. Telefona alışmanız sandığınızdan daha çabuk olacaktır. Zaten Android işletim sistemi Google tarafından hazırlandığı için sade ve kullanımı kolay bir arayüze sahip.

Uygulama açısından işletim sistemi ile uyumlu çalışan uygulamaların fazla olması daha da güzel geliyor insana. Bunu söylememin nedeni ise Google hesabınızı telefona tanıttığınızda diğer Google uygulamalarıda otomatik olarak hesabınızı tanıyor. Örneğin Gmail, Google Maps (latidude), Google Talk uygulamaları otomatikmen hesabınızı tanıyor. Bu sayede tekrardan hesap tanımlamanıza gerek kalmıyor.

Sosyal Ağ üyeliği olan kullanıcılarıda düşünen uygulamalar da mevcut. Buna örnek vermek gerekirse telefon ile birlikte gelen SNS yazılımı sayesinde Facebook, Bebo ve Twitter ağlarına bağlanıp kolayca bu ağlarınızı güncelleme olanağı sunuyor. Daha sonra SNS yazılımının kısa bir incelemesini yapacağım.  Tabiki daha sonra Android Market’ten diğer Sosyal Ağlar ile ilgili uygulamalar yüklemeniz mümkün. Android Market’in ülkemizde yasaklanmış olması bu konuyu biraz karıştırıyor. Burada devreye SlideMe uygulaması giriyor.

Telefonumuzda SlideMe isimli bir online android uygulama marketi var. Ücretli ve ücretsiz yüzlerce uygulama SlideMe sayesinde kolay bir şekilde indirilebilir durumda. Tabiki birkaç arkadaşımda gördüğüm Android Market ile karşılaştırdığımızda Android Marketi arayabilirsiniz ama sonuçta SlideMe uygulamasıda ilk kez kullananlar için yeterli duruyor.

Hoşuma giden bir uygulama örneği vermek gerekirse, MangaViewer isimli manga severlerin ilgisini çekeceği güzel bir uygulama var. Bu uygulama sayesinde biten mangaları veya güncel mangaları indirme gereği duymadan okuyabileceksiniz.

Telefonumuz ile birlikte gelen diğer bir uygulama Quickoffice telefonumuzda bulunan Word, Excel ve Powerpoint dökümanlarınızı görüntülemenize olanak sağlamakta. Ama mutemelen telefon ile gelen version uygulamanın tam sürümü değil muhtemelen tanıtım sürümü. Nedeni normalde Quickoffice uygulaması aynı zamanda açtığınız dökümanları düzenlemenize ve kaydetmenize olanak sağlıyor ve bunları online olarak göndereceğiniz depolama servislerinde saklamanıza da ayrıca mümkün kılıyor. Fakat telefon ile birlikte gelen versionda ben ne düzenleme seçeneği gördüm ne de bir kaydet seçeneği gördüm.

Eklemek istediğim birşey daha var eğer Android işletim sistemi ile çalışan bir telefon alacaksanız telefonu tam fonksiyon kullanmanız için internet paketide almalısınız diye düşünüyorum. Sonuçta online fonksiyonu fazla bir telefon olduğu için internet bağlantısı bana göre gereken birşey.

Düzeltme: Bu düzeltme yazisini android uygulaması ile yaziyorum. Ekran görüntüsü olarak altta görebilirsiniz.

Üstte eklediğim düzetlme yazısını bir android uygulaması olan ve wordpress blogunuzu cep telefonunuzdan yönetmenizi sağlayan WordPress1.3 sayesinde yazdım ve yayınladım. Buda istediğiniz yerden istediğiniz anda blog sitenizi güncelleyebileceğiniz anlamına geliyor. : )

14 yorumlar On LG Optimus GT540 ve Android

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz